Beton Kalitesi

Beton Boru uygulanacak alanlarda her zaman yenilikçi çözüm sunan bir üründür. Hidrolik(Su bazlı) verim sağlamaktadır. Sağlık ve iş güvenliği standartlarına uygundur. Dış kullanımı (Saha kullanımı) için kullanılan yüksek güvenilirlikli bir malzemedir. Uzun seneler boyununca aynı dayanıklılık ve sertlikle kalıcılığını korur. Her inşaat bölgesine kolayca uyum sağlayabilen ilk tercih edilen malzemedir.

Geçmişte kazanılan deneyimlerden yola çıkarak müşterilerin sağlamlık, dayanıklılık ve kalite bakımından emin olduğu, kolay kolay sorun yaşanmayan bir inşaat malzemesidir. Her türlü dış etkilerin neden olduğu doğal mukavemeti ile sağlamlılığından ve dayanıklılığından ödün vermeden korozyona ve aşınmaya karşı çok dirençlidir. Yaşanabilecek olası bir gerilmelerde dahi meydana gelebilecek olan çatlakları ilerleyen zaman içinde otojen iyileşmesi denilen bir süreçte betonun içindeki kalsiyum hidroksitin(Ca(OH)2) su ve karbondioksit(CO2) ile birlikte tepkimeye girmesi sonucu oluşmuş olan çatlakları kapatacak olan kalsiyum karbonatı ((CaCO3)) oluşturmasına sebep olarak kendin kendine onarmasını sağlayacaktır. Beton Boru haricinde bulunan diğer borular kesinlikle bu tür problemlerden ve yüklerden meydana gelecek olan çatlaklara karşı kendilerini koruyamazlar. İlerleyen seneler sonucunda beton eskidikçe daha çok sertleştiğinden dolayı daha fazla bir şekilde dayanıklılık sağlanmaktadır.

Diğer boruların materyalleri ise yıllara meydana okuyamadıkları için zamanla eskir, bozulur ve hasara uğrayarak kullanılmaz duruma düşer.